15. - 16. 9. 2023 - Slunce ve skle, poctivé pivní slavnosti
8. ročník poctivých pivních slavností
SLUNCE VE SKLE | PIVOVAR PURKMISTR
Milovníci piva, konečně jste se dočkali!
Zveme Vás na 8. ročník festivalu minipivovarů Slunce ve Skle, který se koná v sobotu 19. 9. 2015 od 13.00 hod v PIVOVARSKÉM DVOŘE PLZEŇ v Plzni-Černicích. Opět budete moci ochutnat piva z produkce tuzemských a zahraničních pivovarů , jejichž počet se letos přiblíží sedmdesátce a překoná tak zřejmě loňský rekord.
[embedvideo type=“vimeo“ id=“137329071″]

Program slavností


Festival minipivovarů Slunce ve skle je jednou z největších a nejstarších akcí tohoto druhu v Evropě. Zúčastňují se jí pravidelně desítky minipivovarů z tuzemska i zahraničí, které zde prezentují přes 150 druhů čepovaných piv, od piv výčepních přes ležáky, vícestupňové speciály, pšeničná, ochucená a nakuřovaná piva, až po piva typu Ale, IPA a Stout. Nechte se zlákat účastí řady nově vzniklých pivovarů, které se zatím na podobné akci nikde neprezentovaly. Akci okoření doprovodný hudební program kombinovaný s tanečním vystoupením a pivními soutěžemi. V návštěvnické anketě budete moci vyhodnotit nejlepší čepované pivo.

Program festivalu

Praga – pivní hasicí vůz

praga-purkmistr
Víte, čemu se říkávalo „erena“ nebo (možná příhodněji) „randál“? Že ne? Pak je nejvyšší čas, abyste pouvažovali o návštěvě letošního 7. ročníku festivalu Slunce ve skle, kde jednu takovou erenu čili randála uvidíte.

Pivní hasicí vůz Purkmistr

Burza pivních suvenýrů

beerlabels_banner
Součástí programu 7. ročníku festivalu minipivovarů SLUNCE VE SKLE dne 20. 9. 2014 bude také BURZA PIVNÍCH SUVENÝRŮ. Ta bude probíhat v Konferenčním sále restaurace PURKMISTR v době od 9.00 do 11.00 hod. Zájemci o prodej nebo výměnu pivních artefaktů zde budou mít možnost za účastnický poplatek 50 Kč objevit netušené poklady nebo předat část těch svých někomu jinému – pivními tácky počínaje, přes etikety, víčka, zajímavé lahve, otvíráky, uzávěry až po propagační materiály pivovarů. Jediným omezením je požadavek pivní tématiky, kterou musejí předměty na burze sledovat.

Burza pivních suvenýrů

Aktuality


Archív novinek

IMG_8400

Sledujte nás

Alkoholová policie

policeKaždý pivař by měl vždycky vědět, kolik “toho” má v sobě… V době konání festivalu Slunce ve skle bude mezi účastníky procházet naše alkoholová policejní hlídka. Za poplatek si u ní budete moci nechat zjistit hladinu alkoholu v krvi (a někdo možná i hladinu krve v alkoholu). Naměřenou hodnotu Vám pak vypíše na samolepku, kterou budete nosit na čele až do konce festivalu, případně do dalšího měření, aby Vaše okolí bylo před Vámi varováno. Je to náš příspěvek k bezpečnější a zodpovědnější konzumaci alkoholu a popření rčení, že “nikdo nemá na čele napsáno, co je zač”.

Je to sice legrace, ale zároveň s veškerou vážností doporučujeme: Pijte s rozumem a každý podle své míry!

Zúčastněné pivovary

Náhodný výpis zúčastněných pivovarů. Zde naleznete kompletní seznam.

Back to Top